اتمام حجّت و سخنان صریحِ حجت الاسلام امیری سوادکوهی در باب ولایت فقیه

  حجت الاسلام و المسلمین شیخ محمّد امیری سوادکوهی ، در آستانه ی سالروز حماسه ی با شکوه نهم دی ،در یادداشت و اتمام حجتی صریح و بی پرده، به دفاع علمی و  تبیین اهمیت والای مقوله ی مهم ولایت فقیه در دنیای اسلام پرداخت.
  این نویسنده جوان ، ولایت فقیه را اصل الاصولی در همه نسل ها و دوران ها دانست و  در دفاع از آن به صراحت گفت: «اگر کسی ذره‌ای قصد مقابله با مقام شامخ ولایت فقیه را داشته باشد،  با تمام قدرت در برابرش می ایستیم».
  وی تأکید کرد: «به صراحت می گویم، ما در امر ولایت فقیه با هیچ کس عقد اخوت نبسته ایم و اگر روزی از کسی مطلبی نگاشتیم و یا شخصیتی را تکریم نمودیم، این به معنای تکریم ابدی آن شخص نخواهد بود و آن شخصیت ها تا زمانی که با  شعائر الهی و خطوط قرمز مذهب و همچنین با حکومت اسلامی و ولایت فقیه مشکل و یا تقابلی نداشته باشند همواره مورد تأیید و تکریم خواهند بود و اگر ذره ای از مسیر اسلام ناب محمّدی منحرف شوند،با آنها مقابله وآنان را برای همیشه به زباله دان تاریخ خواهیم انداخت».
  سوادکوهی در ادامه افزود: «متأسفانه اخیراً شاهد آن هستیم که برخی در لباس های تزویر و همچنین  بعضی در برخی حلقه ها و جریان های سیاسی انتخاباتی، در پی کمرنگ نمودن مقوله ی مهم ولایت فقیه بوده که طیفِ مذهبی و جوان ما را در مقابل نظام اسلامی قرار دهند که این امر واهی، خیال خامی است که یقیناً تحقق آن را به گور خواهند برد».
  وی تأکید کرد: برای اتمام حجت با برخی ساده لوحان ِخیال پرداز که در لباس تزویر  پنهان شده اند عرضه می دارم : شایسته است آنان که همواره در پوستین نفاق و کینه ی از انقلاب و رهبری مخفی شده اند و چهره ای دیگر از خود عیان نمودند تا بتوانند به زعم خویش چند صباحی آقایی کنند،  بدانند که بزودی دغل کاری شان بر همگان آشکار خواهد شد و روزگار آنان را در  پوستینِ چرکینِ نفاق دباغی خواهد کرد .
  حجت الاسلام امیری سوادکوهی در خاتمه گفت:  بار دیگر  با همگان اتمام حجت می کنیم تا بدانند: ما تا آخرین نفس، خود را سرباز ولایت و خادم قرآن و عترت و رهرو  راه شهدا می دانیم و تا آخرین نفس از ولایت فقیه دفاع خواهیم کرد و از هر کس ، در هر لباسی که بخواهد  تخم تفرقه و نفاق را در جامعه اسلامی بیفشاند ابراز برائت و انزجار می کنیم.
  متن کامل این یادداشت و اتمام حجت صریح، بدین شرح می باشد :

pic-01

بسم الله الرحمن الرحیم

  یکی از عالی ترین و مهم ترین نعمات الهی که بر بشریت عنایت شده ، و وسیله ی هدایت آنها به سوی نظم و کمالات انسانی بشمار می رود، موهبتِ شریعت است ، که خدای متعال با نزول قرآن کریم بر خاتم پیامبران ، نعمت ارشاد بشریت را تکمیل ، و بوسیله ی دو ثقل گرانسنگ قرآن و عترت ، حجّت را بر همگان به اتمام رسانید ، و در عصر غیبت کبرای ولیِ دوران ، فقهای دین را از لسان مبارک ناحیه ی مقدسه ، بعنوان مرجع شرعی و ملجاء دینی جامعه معرفی نمود ؛«و أما الحوادث الواقعه فارجعوا فیها الی رواة حدیثنا فانهم حجتی علیکم و أنا حجة الله».
  ولایت فقیه مهم ترین و کلیدی ترین واژه ای است که همواره در میان امت اسلام از آن سخن به میان آورده و متأسفانه در برخی مجامع علمی و فرهنگی اهمیت آن نادیده گرفته می شود و زخم های طاقت فرسایی بخاطر عدم تبعیت و الگو پذیری از آن بر پیکره جهان اسلام بوجود آمده است، حقیقتی انکار ناپذیر که فقدانش سبب التهاب امت اسلام و وجودش مایه ی آرامش و نزول رحمت و برکات و احیای مدینه ی فاضله الهی است.
  ولایت فقیه در امتداد باب مدینة العلم نبوی، پناهگاه و محلّ رجوع ایتام آل محمّد علیهم السلام بوده و هست که اقتدار و عظمت آن، چنان است که در مبارزه ی با آمریکا و صهیونیسم جهانی سخنانش بعنوان فصل الخطاب ، و وجودش بسان پناهگاهی برای تمامی مسلمین رخ عیان نموده و صلابت کلام ولی فقیه ، کلیسا ها و کنیسه ها و حتی جوامع علمی اهل تسنن و غیر مسلمان را به اقرار و خضوع وا داشته است.
  ولایت و رهبری از اصول اساسی همه دوران‌ بوده و تبعیت از ولی فقیه زمان بر همگان واجب است. علما و فقهای شیعه در طول تاریخ ، همواره بر این امر مهم واقف بودند که ولایت فقیه نشأت گرفته از ولایت رسول خدا و امیرمؤمنان علی علیهما السلام می باشد.
  نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ، سرمایه و یادگاری ماندگار و درختی با طراوت و ثمره ای با برکت از  بوستان قرآن و عترت است که با خون پاک شهدا و خونِ دل های دلسوزان دین آبیاری شده و افتخارش آن است که در مسیر اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام حرکت نموده و همواره یار مظلومان و مستضعفان و منادی اَشِدّاءُ عَلَى الکُفّارِ وَ رُحَماءُ بَینَهُم می باشد ، و این موهبت و افتخار را  نیز مرهون پاسبانی حکیمانه و مدبرانه ولی فقیه زمان از ارزش های الهی است .
  دشمنان نظام و انقلاب نیز بر این اساس همواره بر حذف اصل ولایت فقیه از قانون اساسی کشورمان تأکید داشتند و پس از سال ها نیز متأسفانه شاهد آن بودیم که در عاشورای ۸۸ ، برخی معاندان با اسلام و قرآن ، و بعضی از فریب خوردگان ، فریاد مرگ بر اصل ولایت فقیه سر داده بودند و خواسته یا ناخواسته در مقابل ولی الله الاعظم حضرت حجّت بن الحسن العسکری ارواحنافداه صف آرایی نمودند و با آتش زدنِ خیمه های حسینی ، خود را در اردوگاه عمر سعد قرار دادند. همگان می بایست ملتفت باشند و بر این مطلب تأمل نمایند که اصل و ریشه ولایت فقیه ، وجود نازنین امام زمان مهدی موعود ارواحنافداه می باشند و بر طبق این مبنا ، اصل همه اصل ها در همه نسل ها ولایت فقیه است.
  متأسفانه اخیراً شاهد آن هستیم که برخی در لباس های تزویر و همچنین  بعضی در برخی حلقه ها و جریان های سیاسی انتخاباتی، در پی کمرنگ نمودن مقوله ی مهم ولایت فقیه بوده که طیفِ مذهبی و جوان ما را در مقابل نظام اسلامی قرار دهند که این امر واهی، خیال خامی است که یقیناً تحقق آن را به گور خواهند برد.
  پیروزی انقلاب اسلامی ایران براساس تبعیت مردم از ولی فقیه زمان خود به نتیجه رسیده است و علمای بزرگ دین نیز همواره با حمایت از تنها حلقوم آزاد آن عصر، یعنی امام خمینی رضوان الله تعالی علیه ، ۲۲ بهمن را به ارمغان آورده اند و امروز نیز می بایست همگان تابع ولایت فقیه زمان خود  باشند تا آسیبی به مملکتی که هزاران شهید آن را با خون خود آبیاری نمودند نرسد.
  در جامعه ی اسلامی می بایست همگان بر مقوله ی ولایت فقیه، وحدت کلمه داشته باشند و میزان تأیید عمومی بر فعالان سیاسی و علاقمندان به حضور در انتخابات، پیروی بی قید و شرط از مقام رهبری است.
  دشمنان می بایست از توهمات و از خواب های غیر قابل تعبیر خود بیدار شوند و بدانند که اگر کسی ذره‌ای قصد مقابله با ولایت را داشته باشد با تمام قدرت در برابرش می ایستیم؛  به صراحت می گویم، ما در امر ولایت فقیه با هیچ کس عقد اخوت نبسته ایم و اگر روزی از کسی مطلبی نگاشتیم و یا شخصیتی را تکریم نمودیم، این به معنای تکریم ابدی آن شخص نخواهد بود و آن شخصیت ها تا زمانی که با  شعائر الهی و خطوط قرمز مذهب و همچنین با حکومت اسلامی و ولایت فقیه مشکل و یا تقابلی نداشته باشند همواره مورد تأیید و تکریم خواهند بود و اگر ذره ای از مسیر اسلام ناب محمّدی منحرف شوند، با آنها مقابله وآنان را برای همیشه به زباله دان تاریخ خواهیم انداخت».
  ولایت فقیه اصل الاصولی برای همه نسل ها و دوران هاست و شخصی که امروز در کشور قائمه است و نظام اسلامی را حفظ می کند مقام رهبری است و می بایست همه مردم با سلایق مختلف از دستورات ایشان تبعیت نموده و در مسیر ولائی آن حرکت کنند.
  جا دارد برای اتمام حجت با برخی ساده لوح هانِ خیال پرداز که در لباس تزویر ، خود را پنهان کرده اند عرضه بدارم که شایسته است آنان  نیز که همواره در پوستین نفاق و کینه ی از انقلاب و رهبری مخفی شده اند و چهره ای دیگر از خود عیان نمودند تا بتوانند چند صباحی به زعم خویش آقایی کنند،  بدانند که بزودی دغل کاری شان برای همگان آشکار خواهد شد و روزگار ، آنان را در  پوستینِ چرکینِ نفاق دباغی خواهد کرد.
  بار دیگر  با همگان اتمام حجت می کنیم تا بدانند: ما تا آخرین نفس، خود را سرباز ولایت و خادم قرآن و عترت و رهرو شهدا می دانیم و تا آخرین نفس از ولایت فقیه دفاع خواهیم کرد و از هر کس ، در هر لباسی که بخواهد  تخم تفرقه و نفاق را در جامعه اسلامی بیفشاند ابراز برائت و انزجار می کنیم.
  آنچه کاملاً مشهود است این است که امروزه تنها راه نجات از فتنه ها و بازی های کودکانه ی برخی سیاسیون، تبعیت از ولایت فقیه و دنباله روی ارزش ها بوده و مرز بین دوست و دشمن ، در ولایت پذیری آنان در  برابر فتنه ها است.
  در خاتمه تأکید می کنیم که ما با هیچ کس عقد اخوت نبسته ایم و ملاک و معیار ما قرآن و عترت و در امتداد آن ولایت فقیه است و اگر کسی جز این امر از ما توقع دارد، راهش را از مسیر ما جدا کند … و سخن ما با آنان این آیه ی کریمه است : «لکم دینکم ولی دین».
  امیری سوادکوهی  ـ  قم المقدسه