حماسه نهم دی، ثمره ی تبعیت امّت از ولایت فقیه است

  حجت الاسلام والمسلمین امیری سوادکوهی، همزمان با حماسه ی عظیم نهم دی، در یادداشتی ضمن تبیین اهمیت والای مقوله “ولایت فقیه” در موقعیت حساس امروز کشور و ضرورت تبعیت اقشار مختلف، خصوصاً خواص جامعه از این مقام شامخ ، هرگونه دامن زدن به اختلافات داخلی را  به نفع دشمنان و معاندان نظام دانست و بر وحدت کلمه بر محور ولایت فقیه تأکید کرد.
  وی وحدت و همدلی جناح های سیاسی بر محور ولایت فقیه را راه نجات امت و عبور از نقشه های شوم فتنه گران دانست و افزود: حقیقت امر آن است که ولی فقیه از سرمایه ی اصیل و مهم نظام اسلامی محافظت می کند تا خون های پاکی که به پای شجره ی طیبه ی انقلاب ریخته شده و آن را آبیاری نموده به هدر نرود ؛ لذا سعادت و شقاوت امت در آن است که نگاهی الهی به این مقوله ی ضروری امت اسلام داشته باشند و در تبعیت از آن مقام شامخ سر از پا نشناخته و در مقابل آن مصداق بارز مُخالِفاً على هَواهُ مُطِيعاً لأمرِ مَولاهُ باشند.
  سوادکوهی تأکید کرد: آنچه در سال های اخیر اتفاق افتاد و گرد و  غباری را در آسمان آبی انقلاب اسلامی برپا نمود، تلنگری بود برای کسانی که از نعمت والای ولایت فقیه غافل بوده اند و آنکه توانست به فضل خدا و امداد غیبی حضرت حجت بن الحسن ارواحنافداه در مقابل نفاق بایستند و پوستین چرکین آن را دباغی کند مقام معظم رهبری بود.
  متن کامل این یادداشت بدین شرح می باشد:
  بسم الله الرحمن الرحیم
  خورشید درخشان ولایت فقیه در عصر غیبت موعود امم، همواره با درخشش از پسِ ابرهای قیرگون فتنه های دوران، غبار نفاق و کج روی ها را از دیدگان می زداید تا حق از باطل تمییز داده شده و امت از حقیقت صراط مستقیم خویش خارج نشود.
  وقتی سیاه نمایی ها و غفلت های برخی خواص، مسیر انقلاب را منحرف و اهداف عالیه ی آن را به زعم خویش تعبیر و تفسیر و تغییر و آنرا در انحطاط بی اخلاقی خویش قرار می دهند، اینجاست که رسالت عظیم ولی فقیه جلوه ی حقیقی خود را بر همگان عیان می کند و آرمان های نورانی و آسیب های اجتماعی را از حلقوم الهی اش بر همگان بازگو می سازد.
  ولایت فقیه همان چشمه ی پاک و زلالی است که از دریای بیکران امامت نشأت می گیرد که امت اسلام با بهره مندی از آن ، از هرگونه تیرگی ها و تاریکی های فکری و اخلاقی در امان می ماند و در واقع ولایت فقیه حافظ اعتقادات اصیل اسلامی و مردمی است.
  انقلاب اسلامی سرمایه و یادگاری ماندگار و درختی با طراوت و ثمره ای با برکت از  بوستان قرآن و عترت است که با خون پاک شهدا و خونِ دل های دلسوزان دین آبیاری شده و افتخارش آن است که در مسیر اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام حرکت نموده و همواره یار مظلومان و مستضعفان و منادی اَشِدّاءُ عَلَى الکُفّارِ  رُحَماءُ بَینَهُم می باشد.
  حقیقت امر آن است که ولی فقیه از این سرمایه ی اصیل و مهم محافظت نموده تا خون های پاکی که به پای این شجره ی طیبه ریخته شده و آن را آبیاری نموده به هدر نرود و آنرا به نسل های دیگر منتقل نماید؛ لذا سعادت و شقاوت امت در آن است که نگاهی الهی به این مقوله ی ضروری امت اسلام داشته باشند و در تبعیت از آن مقام شامخ سر از پا نشناخته و در مقابل آن مصداق بارز مُخالِفاً على هَواهُ مُطِيعاً لأمرِ مَولاهُ باشند.
  آنچه در سال های اخیر اتفاق افتاد و گرد و  غباری را در آسمان آبی انقلاب اسلامی برپا نمود، تلنگری بود برای کسانی که از نعمت والای ولایت فقیه غافل بوده اند و آنکه توانست به فضل خدا و امداد غیبی حضرت حجت بن الحسن ارواحنافداه در مقابل نفاق بایستند و پوستین چرکین آن را دباغی کند مقام معظم رهبری بود.
  آنجا بود که موج خشم انقلابی مردم که در مکتب ثاراللهی سیدالشهدا علیه السلام رشد یافته بودند به طوفانی عظیم مبدل شد و بزرگترین راهپیمایی سه دهه اخیر انقلاب اسلامی را برای دفاع از حریم اهل بیت علیهم السلام و ولایت مطلقه فقیه رقم زد.
  البته می بایست ملتفت بود که فتنه های قبل از حماسه ی عظیم نهم دی، سرمنشاء آن عدم تبعیت برخی جناح ها از هشدار های حکیمانه ی مقام شامخ ولایت فقیه در وحدت کلمه بوده که کج روی برخی ها سبب سوء استفاده ی دشمن از اختلافات جناحی کشور شده که زخم کهنه ی چرکین اختلافات را باز و دشمن را حریص و خیال پرداز نموده بود.
  آنچه که عیان است این است که دشمنان از این اختلافات سوء استفاده کردند و آن را بهانه ای برای خشکانیدن حقیقت انقلاب و اصل ولایت فقیه تلقی و آن آسیب های نگران کننده را به جامعه اسلامی وارد نمودند.
  اگر چه دست قدرت خدا و اتکال مردم به آل الله و صلابت و روشنگری های ولی فقیه دوران، مانع از فروپاشی دیوار مستحکم و ولایی ایران اسلامی شد، ولکن خواص می بایست بیدار و آگاه شده باشند که هر چه اختلاف جناحی و سلیقگی در مملکت بیشتر باشد و در پی اختلاف ،مصالح نظام در نظر نگرفته باشند، گرگ های درنده ی غرب سوء استفاده خواهند کرد و  به اهداف خویش نزدیکتر می شوند.
  اختلافات عمیق جناحی و عبور از خطوط قرمز نظام و رهبری، خطر وانمود نمودن دو قطبی بودن کشور را به خارج از این مرز و بوم می دهد که سبب نابودی وحدت کلمه در میان امت می شود.
  متأسفانه در این بین منطق فحاشی و گستاخی و ادبیات بی ادبانه ی برخی خواص، وجاهت جامعه را مخدوش و فضای آرام کشور را متلاطم و رو به یأس و ناامیدی می نهد.
  اینجاست که یاد جمله ای ماندگار می افتیم که از درختی پرسیدند: چرا با این همه عظمت، از تکه آهنی به نام تبر می رنجی ؟ گفت: رنجش من از تبر نیست ، از دسته ی آن است که از جنس خود ماست!
  متأسفانه مدتها است به دلیل دامن زدن به اختلافات سلیقگی و جناحی برخی خودی ها شاهد اتفاقات ناراحت کننده ای در فضای حقیقی و مجازی و روزنامه ها هستیم که سبب رنجش خاطر دلسوزان نظام می شود و آن اینکه متأسفانه به  بهانه های مختلف دینی ، مذهبی، سیاسی شاهد اهانت و فحاشی طرفداران احزاب سیاسی به یکدیگر می باشیم.
  حقیقتاً چرا جامعه ی اسلامی ما اینگونه بیمار شده است و برخی از طیف به اصطلاح مذهبی و یا روشنفکر ، بیمارتر از هر بیماری در فضای مجازی برای رد و اثبات مطلبی با ادبیات رکیک با یگدیگر مجادله می کنند…! .
  چرا برخی چهره هایی که جوانان ما آنان را به عنوان الگوی سیاسی و یا معنوی در کشور می شناسند، از سیاست های مدبرانه ی مقام معظم رهبری فاصله می گیرند و تنها به دلیل آنکه به زعم خویش می خواهند حافظ دستاوردهای انقلاب باشند، اخلاق و انسانیت را به سخره گرفته و از راه رهبری فاصله می گیرند و نه تنها خود را در سیاهچال فتنه گرفتار می کنند بلکه احساسات پاک طیف جوان ما را تحریک و به این قشر حساس که می توانند امید و آینده ساز جامعه اسلامی باشند آسیب جدی بزنند.
  آنهایی که در سمینارها و همایش ها ی سیاسی خویش، با ادبیات ناشایست  تصور می کنند فتح الفتوح انجام داده اند بیایند ادبیات سیاسی خود را طبق کلمات دقیق و بلاغت عمیق امیر کلام امیرمؤمنان حضرت علی علیه السلام و در عصر ما مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید  قرار دهند و با بی بصیرتی شان بر پیکره ی نظام اسلامی آسیب نرسانند .
  اختلافات داخلی طبیعی است و آنچه غیر طبیعی است نادیده گرفتن مصالح نظام اسلامی است که امید است خواص از مردم درس بگیرند و با یکدیگر الفت و آرامش و وحدت کلمه بر حول ولایت فقیه داشته باشند تا دیگر شاهد اینگونه ها فتنه ها و آتش افروزی ها نباشیم و با تبعیت از فرمایشات پیامبرگونه ولی فقیه زمان ، مملکت را از آسیب جدی نجات دهیم.از اینرو امام امت فرمودند: پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت آسیبی نرسد.

والسلام علی من التبع الهدی
امیری سوادکوهی
8 دی 1395 ـ قم المقدسه