انتشار مقاله ی «دکترین جهانی دهه غدیر و تاریخچه ی آن

متن کامل مقاله ی «راز جهانی شدن دهه غدیر»، اثر حجت الاسلام والمسلمین امیری سوادکوهی که در هفتمین کنگره بین المللی دکترین جهانی دهه غدیر ایراد گردید و  بعنوان پیشگفتار و مقاله ی اوّل در کتاب «در آسمان غدیر» (مجموعه مقالات برگزیده هفتمین اجلاسیه بین المللی دکترین جهانی دهه غدیر) درج شده بود، در دسترس کاربران اینترنتی قرار گرفت.

ادامه مطلب

فقیه ولایتمدار

شخصیت خدوم و ارزشمندی که با چراغ علم و معنویت در مسیر قرآن و عترت قدم برداشته و  پس از سال ها ی پر فراز و نشیب حیات طیبه ی اش از وی به عنوان الگوی مناسب هدایت و خدمت یاد می شود.

ادامه مطلب

با سخنان نسنجیده، جامعه را به هرج و مرج نکشانید

در پی سخنان اخیر یکی از کارشناسان مسائل خانواده، در  برنامه های “آیینه خانه” و “حالا خورشید” که واکنش های فراوانی در فضای مجازی داشت، حجت‌الاسلام والمسلمین امیری سوادکوهی در یادداشتی به این قبیل سخنان واکنش نشان داده و آن را سبب هرج و مرج در جامعه اسلامی دانست.

ادامه مطلب

پاسخی به شبهه افکنی های اخیر در باب عزاداری

ر پی انتشار سخنرانی یکی از چهره های سیاسی و حوزوی اصفهان و ایراد برخی نظرات شبهه برانگیز  در باب عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام در یکی از اجلاسیه های بین المللی ، حجت الاسلام والمسلمین امیری سوادکوهی در مقاله ای علمی ضمن تبیین شخصیت والای امام حسین علیه السلام ، نظرات وی را با استدلال صریح رد نموده و وی را به ملاحظات دقیق علمی فراخواند.

ادامه مطلب

دردی به نام غربت شیعیان مظلوم افغانستان!

در پی قتل عام بیش از ۵۰ نفر از  شیعیان مظلوم افغانستان در منطقه میرزا اولنگ در ولایت سرپل افغانستان توسط گروه های تروریستی طالبان و داعش،  حجت الاسلام امیری سوادکوهی، در دلنوشته ای غمبار به این فاجعه ی دردناک پرداخت و از این مصیبت عظمی و بی توجهی جوامع اسلامی و نخبگان فرهنگی ابراز تأسف کرد.

ادامه مطلب

گنجی از تبار صالحان

دفاع جانانه ی آیت الله العظمی صالحی مازندرانی از  نظام اسلامی و تدریس دروس خارج مبحث ولایت فقیه در برهه ای از زمان های حساس که بسیاری از روشنفکرنماها در پی تخریب چهره ی خورشید درخشان ولایت فقیه بودند،  برگ زرینی از ارادت خالصانه ی این زعیم عالیمقام به ساحت مقدس انقلاب و رهبری است که با وجاهت و احاطه ی علمی بالایی مقوله ی علمی آن را عالمانه بررسی و تبیین نمودند.

ادامه مطلب

حماسه نهم دی، ثمره ی تبعیت امّت از ولایت فقیه است

آنچه در سال های اخیر اتفاق افتاد و گرد و  غباری را در آسمان آبی انقلاب اسلامی برپا نمود، تلنگری بود برای کسانی که از نعمت والای ولایت فقیه غافل بوده اند و آنکه توانست به فضل خدا و امداد غیبی حضرت حجت بن الحسن ارواحنافداه در مقابل نفاق بایستند و پوستین چرکین آن را دباغی کند مقام معظم رهبری بود.

ادامه مطلب

وحدت اسلامی راه نجات امت و عبور از فرقه های انحرافی است.

    براستی اگر وحدت اسلامی بر محور وجود نازنین پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله محقق شود، مسلمانان حقیقت دین خود را در می یابند و وحدت معنای واقعی خود را در جامعه پیدا می کند.سوادکوهی تأکید کرد: اسلام منهای وحدت، تخم های نفاقی چون داعش را بوجود و  بردگی و بی هویتی را برای جامعه به ارمغان می آورد و به دشمن جرأت سوء استفاده و نفوذ در داخل و ایجاد مقدمات مداخله به بهانه ی اسلام هراسی و نجات انسانها را فراهم می کند.

ادامه مطلب

محققان اهل تسنن!،قرآن کریم، سند محکم غدیر است

حقیقتاً جا دارد مجامع علمی اسلامی، بیشتر بدان بپردازد تا حقیقت بر تمامی نهادهای علمی عامه مکشوف گردد و در صراط مستقیم الهی یعنی ولایت مطلقه ی علی بن ابی طالب علیه السلام قرار گیرند. قرآن کریم، سند محکم غدیر است و می توان با یکایک آن آیات الهی خورشید غدیر در افق ولایت الهیه علویه را اثبات کرد.

ادامه مطلب

وحدت اسلامی ، ضرورتی انکار ناپذیر

Capture

تنها راه مقابله با دنیای کفر و استکبار جهانی ، وحدت و انسجام اسلامی است ، حقیقتی انکار ناپذیر که نبود آن آسیب و ضربه های جبران ناپذیری را بر پیکره اسلام وارد خواهد کرد و انکار و مقابله با آن گناهی است نابخشودنی و آتشی است که مقدسّات را زیر سؤال برده و حقیقت دین را پنهان و طاعون طاغوت را آشکار و منتشر می سازد.

ادامه مطلب

 نگاهی گذرا بر شخصیت شیخ الفقهاء آیت الله صافی گلپایگانی

شخصیت با عظمت و گرانسنگی که معرفت و عرفان حقیقی را تنها در کلمات و ادعیه ی حضرات معصومین علیهم السلام، خصوصاً مناجات های امام العارفین، حضرت زین العابدین علیه السلام می بیند و  راهی جز مرام و مسلک خاندان بیت رسالت نپیموده و غیرآنرا« غیر طریقنا اهل البیت»می پندارد

ادامه مطلب

اتمام حجّت خدای متعال بر حقّانیت امیرالمؤمنین علیه السلام در سوره آل عمران

Web-back0002

    «صاحب كتاب مناقب الفاخرة از عبد الله بن عباس روايت كرده است كه ما در خدمت رسول خدا صلى الله عليه و آله بوديم ، عربى آمد و عرض كرد يا رسول الله شنيدم كه مي فرمودى اعتصموا بحبل الله ! حبل خدا كدام است كه به او تمسك جوئيم؟رسول خدا صلى الله عليه و آله دست خود را بر دست على عليه السلام زد و فرمود : به اين شخص تمسك جوئيد كه اين حبل المتين است».

ادامه مطلب

اتمام حجّت و سخنان صریحِ حجت الاسلام امیری سوادکوهی در باب ولایت فقیه

Web-back005

برای اتمام حجت با برخی ساده لوحان ِخیال پرداز که در لباس تزویر  پنهان شده اند عرضه می دارم : شایسته است آنان که همواره در پوستین نفاق و کینه ی از انقلاب و رهبری مخفی شده اند و چهره ای دیگر از خود عیان نمودند تا بتوانند به زعم خویش چند صباحی آقایی کنند،  بدانند که بزودی دغل کاری شان بر همگان آشکار خواهد شد و روزگار آنان را در  پوستینِ چرکینِ نفاق دباغی خواهد کرد .

ادامه مطلب

تحقیر BBC توسط یک روحانی شیعه در مقوله عفاف و حجاب

در پی شبهه افکنی و هیاهوی کاذب شبکه بهایی و استعماری BBC و زیر سؤال بردن آزادی زنان در جمهوری اسلامی ایران و تحقیر نمودن حجاب برتر و شخصیت زن در آیین محمّدی، حجت الاسلام امیری سوادکوهی ، با درج مقاله ای ضمن پاسخ به شبهات مطروحه و غیر منصفانه این شبکه ی تحت حمایت انگلستان، به تبیین دیدگاه واقعی قرآن و عترت نسبت به شخصیت والای زنان در جامعه پرداخت.

ادامه مطلب

 هشدار صریح حجت الاسلام امیری سوادکوهی به حکام آل سعود

در پی فاجعه خونین منا و هتک حرمت مزدوران آل سعود نسبت به حرم امن الهی و حاجیان بیت الله الحرام ، حجت الاسلام امیری سوادکوهی در یادداشتی ضمن محکوم نمودن فاجعه ی تأسف بار منا و بی تدبیری و بی کفایتی سردمداران سعودی، تأکید کرد: این اقدامات آل سعود، مسلمانان را بیدارتر از گذشته نموده و اتحاد شیعه و سنی در مقابل وهابیت تفرقه افکن را مستحکم تر از قبل خواهد کرد.

ادامه مطلب

 اتمام حجّت خدای متعال بر حقّانیت امیرالمؤمنین علیه السلام در سوره بقره

e-ali-quran

حجت الاسلام والمسلمین امیری سوادکوهی در کتاب اتمام حجّت در بررسی شخصیت با عظمت حضرت مولی الموحدین امیرالمؤمنین علی علیه السلام، حقانیت آن حضرت را در آیه به آِیه ی قرآن کریم ، بر اساس روایات معتبر نزد شیعه و سنی تبیین و مورد بررسی قرار داده است. نمونه ای از این متن :« وَبَشِّرِ الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ أَنَّ لَهُمْ جَنَّاتٍ تَجْرِيْ مِنْ تَحْتِهَا الْأَنْهَارُ » در تفسير فرات كوفي آمده است كه منظور از كساني كه ايمان آورده اند اميرالمومنين و اوصياي بعد از ايشان و شيعيان ايشان هستند

ادامه مطلب

مظلوم ترین واژه در میان امّت اسلامي چيست؟

حجت الاسلام امیری سوادکوهی در مقاله ای ضمن تبیین اهمیت والای مقوله “وحدت اسلامی” در موقعیت حساس امروز جهان اسلام و ضرورت اجتناب از تفرقه افکنی و اختلافات در جامعه اسلامی، هرگونه اختلاف افکنی و تفرقه در میان امت اسلام را محکوم و بر ضرورت اتحاد شیعه و سنی در عصر حاضر تأکید کرد.

ادامه مطلب

لوحی که اساس مسيحيت را متزلزل خواهد کرد

در جنگ جهانی اول (۱۹۱۶ میلادی) هنگامی که عده ای از سربازان انگلیسی در چند کیلومتری بیت المقدّس مشغول سنگرگیری و حمله بودند ، در دهکده کوچکی به نام “اونتره” یک لوح نقره ای پیدا کردند که حاشیه اش به جواهرات گرانبها مرصع و در وسطش ، خطوطی به حروف طلایی نگارش یافته بود و چون آن را نزد فرمانده خود ، “میجر ـ ای ـ ان ـ گریندل” بردند … هر چه کوشید نتوانست از آن چیزی بفهمد ولی دریافت که این نوشته به زبان و خطی بسیار قدیمی است و بالأخره این لوح ، به وسیله وی دست به دست گردید… تا به سرپرست ارتش بریتانیا “لیفتو نانت” و “گلدستون” رسید

ادامه مطلب

یادداشتی در دفاع از منادیان فرهنگ شهادت طلبی

حجت الاسلام والمسلمین امیری سوادکوهی در یادداشتی، درحمایت از مجموعه های فرهنگی که در راستای شهدا و ارزش ها تلاش می کنند، هرگونه بی مهری نسبت به مجموعه های فرهنگی که منادی دغدغه های شهدای نظام مقدس اسلامی هستند را محکوم کرد و افزود: امروزه هنوز دشمن از نام و یاد شلمچه قلبش می لرزد و ما نیز معاندان با این راه مقدس را تحمل نخواهیم کرد.

ادامه مطلب

مدرسه ای که بارها مورد تایید امام زمان قرار گرفت

مرحوم آیت الله علامه حاج شیخ ابوالحسن ایازی مازندرانی رضوان الله تعالی علیه از اعاظم و اکابر علمی طبرستان و خلف صالح علمی و جانشین آیت الله العظمی کوهستانی که عمر شریف خود را صرف تربیت نفوس مستعده و طلاب علوم دینی و زندگی با فقرا و هدایت اقشار مختلف نموده بود ، درباره تاییدات ناحیه مقدسه به مدرسه علمیه شان (حوزه علمیه جعفریه رستمکلای مازندران) می فرمودند:بعضی موضوعات موجب شده بود که تردید داشتم که تربیت طلاب مورد توجه امام عصر ارواحنافداه است یا خیر

ادامه مطلب

حقیقتِ صراط مستقیم

رئیس مذهب شیعه حضرت صادق آل محمد علیهم السلام نیز در تبیین صراط مستقیم الهی می فرمایند: هُو الطَّریقُ إلى مَعرِفَهِ اللّه ِ عَزَّ و جلَّ، و هُما صِراطانِ: صِراطٌ فی الدُّنیا و صِراطٌ فی الآخِرَهِ، فأمّا الصِّراطُ الذی فی الدُّنیا فهُو الإمامُ المَفروضُ الطاعَهِ، مَن عَرَفَهُ فی الدُّنیا و اقتَدى بِهُداهُ مَرَّ على الصِّراطِ الذی هو جِسرُ جَهَنَّمَ فی الآخرهِ. صراط مستقیم ،آن، راه شناخت خداوند عزّ و جلّ است

ادامه مطلب

درد و دلی با اوّل مظلوم عالم

می‌خواهند نور خدا (ولایت امیرالمؤمنین علی علیه السلام) را با دهانهایشان (سخنان خویش) خاموش کنند ولی خدای عزوجل نمی‌گذارد تا نور خود را کامل کند، هر چند کافران را خوش نیاید.

ادامه مطلب

روزهای غربت اهل بیت علیهم السلام و شیعیان مظلومشان

روزهای سرد و دردناک غربت اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام یکی پس از دیگری سپری می شود و دشمنان قسم خورده قرآن و عترت ، و اخلاق و انسانیت ،همچنان بر طبل کینه توزی شان نسبت به اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام و پیروان مظلومشان و مقدّسات اسلامی می کوبند…

ادامه مطلب

خورشید فقاهت مازندران

در پی اهانت یکی از روزنامه های محلی و معلوم الحال مازندران ، به ساحت مقدس عالم جلیل القدر و زعیم حوزه علمیه مازندران حضرت آیت الله علامه نظری خادم الشریعه مدظله، حجت الاسلام والمسلمین امیری سوادکوهی، در مقاله ای به تبیین شخصیت والای آن عالم ربانی و صمدانی پرداخت.

ادامه مطلب

 حسین بن علی علیه السلام به ادیان الهی هویت بخشیده است

در پی اهانت های اخیری که به ساحت مقدس سید و سالار شهیدان، حضرت أبا عبدالله الحسین علیه السلام شده است، حجت الاسلام امیری سوادکوهی،در مقاله ای ضمن تبیین شخصیت والای امام حسین علیه السلام ، به شبهه های برخی روشنفکرنمایان پاسخ داد.

ادامه مطلب

وقتی خدا خودش روضه خوان فاطمیه می شود

اینکه خدای متعال می فرماید: (وَ إِذَا الْمَوْؤُدَهُ سُئِلَتْ) یعنی مسئول عنه است، یعنی از افراد سؤال می شود که با ذوی القربای پیغمبر چه کردید؟ به چه گناه و تقصیری آنها را کشتید؟

ادامه مطلب

بغض شکسته

انگشتانم جرأت ندارند که از دستان بسته ولی خدا قلم فرسایی کنند… دستانم تحمّل ندارند که از دستانی سخن بگویند که بر صورت خورشید مدینه نواخت و کسوفی درعالم بپا کرد که جهانی سیه پوش و تاریک شد.

ادامه مطلب

پناهگاه اینجا است!

حجت الاسلام والمسلمین امیری سوادکوهی در کتاب” ایازی از ملکوت” با بیان خاطره ای از استاد ارزشمندش ، مرحوم آیت الله علامه حاج شیخ ابوالحسن ایازی مازندرانی قدس سره از بزرگان علمی شیعه و از صاحب نفسان و عباد و زهاد کم نظیر و از بزرگان اخلاق جهان اسلام و مدافعین حریم ولایت ، به جریان دیدار شهید صیاد شیرازی با معظم له اشاره نموده و سر انجام نتیجه گیری جالب و قابل تأملی نموده است.

ادامه مطلب

 با تو عهد بستم! 

145

با تو عهد بستم که تا جان در بدن دارم از غربت آن درب سوخته و آن کوچه ی لاله گون فاطمیه دفاع کنم…! چرا که به عنایتتان تا جان باقی است این دل زهرایی است.

ادامه مطلب

 ظلم به حضرت زهرا سلام الله علیها و غصب خلافت در قرآن

34

حجت الاسلام والمسلمین امیری سوادکوهی، در تشریح ظلم به حضرت زهرا علیهاالسلام و غصب خلافت امیرمؤمنان علی علیه السلام در قرآن کریم می نویسد :

ادامه مطلب

 وقتی ماه رمضان و محرم بهم گره می خورند!

21

حجت الاسلام امیری سوادکوهی در یادداشتی ادبی و کوتاه، ماه مبارک رمضان را با محرم الحرام گره زد و به تشریح یوم الشک در وادی کربلا پرداخت.

ادامه مطلب

 پنجشنبه سیاه تاریخ

پنجشنبه سیاهی که مصیبتش از تمامی مصائب عالم سخت تر و سنگین تر بود ؛ تا آنجا که پاره وجود رسول خوبی ها ، حضرت عصمت الله الکبری فاطمه زهرا سلام الله علیها درباره آن فرمودند : «وَ اُزیلَتِ الحُرمَه عِندَ مَماتِه. فَتِلکَ وَاللّه النازِلَه الکُبرى، وَالمُصیبَه العُظمى

ادامه مطلب