گزارشی از اقامه عزای حسینی در دیار علویان

  همزمان با شور و شکوه حسینی در سراسر ایران اسلامی، حسینیه مرکزی قادیکلای سوادکوه غرق در شور و عزا بود.
  در این محفل حسینی که با حضور هزاران عاشق و دلباخته حسینی برگزار شده بود حجت الاسلام والمسلمین امیری سوادکوهی به سخنرانی پرداخت.
  وی در سلسله مباحث عاشورایی خود با تبیین حقیقت شخصیت والای سیدالشهدا علیه السلام، آن حضرت را قربانی سطحی نگری و بی کفایتی نخبگان عصر خویش دانست و افزود: می بایست با تعمق نسبت به ریشه ها و  مفاهیم عاشورایی به تحلیل واقعه عظیم عاشورا پرداخت و نسبت به آسیب شناسی  جوامع اسلامی امروز حساس بود.
  همچنین به گزارش شلمچه نیوز، وی در اجتماع عظیم عاشورائیان در حسینیه مرکزی سوادکوه که با مرثیه سرایی مداحان اهل بیت علیهم السلام و پیرغلامان حسینی برگزار شد و مزین به یاد و نام شهید حججی بود، عاشورای حسینی را نماد ایثار و استقامت حق در مقابل باطل دانست.
  وی تأکید کرد: به دست اندرکاران این اجتماع عظیم گفتم که این اجتماع را به نام و یاد شهید حججی عزیز مزین کنند که اگر خون این عزیز و امثال وی نبود در چنین آرامش و امنیتی به سوگواری حسینی نمی پرداختیم.
  سوادکوهی در بخشی از سخنرانی در اجتماع عظیم عاشورایی رهبر معظم انقلاب را بعنوان بزرگ علمدار شعائر حسینیه معرفی و جوانان را به الگو گیری از سیره ی عزاداری ایشان و مراجع عظام شیعه دعوت کرد.
  وی در ادامه با اینکه دیگر دوران فرقه های انحرافی به سر آمده افزود: امروز دشمن به نام اسلام و با لباس دین و انقلاب وارد عمل شده که می بایست در این برهه از زمان به ولایت فقیه پناهنده شد تا جامعه آسیب نبیند.
  سوادکوهی با اشاره به اینکه می بایست حرمت عزای امام حسین و عزادار را حفظ کرد افزود: کوچکترین اهانت به عزا و عزادار حسینی کمر خاتم الانبیاء را می شکند و می بایست حریم ها را حفظ کرد و اهانت کنندگان به این شعیره دنیایشان آخرت یزید خواهد بود.

photo_2017-10-03_13-18-33photo_2017-10-03_19-49-27

تصاویر مربوط به محرم 96 بروز رسانی خواهد شد