مولوی گِرگیچ، نگاهش را نسبت به تشیع تغییر دهد!

  به گزارش شلمچه نیوز،در پی سخنان تفرقه افکن و تحریک آمیز مولوی گرگیچ، امام جمعه اهل سنت آزادشهر گلستان و هتاکی های بی شرمانه وی نسبت به مذهب حقه ی اهل بیت علیهم السلام و  مقوله ی وحدت اسلامی ، حجت الاسلام والمسلمین امیری سوادکوهی از محققین و نویسندگان جوان ، در گفتگویی با خبرنگار شلمچه نیوز در شهر مقدس قم، وی را به شناخت بیشتر مذهب اهل بیت علیهم السلام و دوری از تفرقه افکنی میان امت اسلام و پرهیز از ایجاد هرگونه تشنج در مملکت اسلامی دعوت کرد.
  حجت الاسلام والمسلمین امیری سوادکوهی که سابقه ی مکاتبه ی علمی با سران ادیان و مذاهب  از جمله مولوی عبدالحمید را در کارنامه مناظرات خود دارد (که بعد از آن  نامه ی تاریخی ، بیش از ده نفر از فرهیختگان اهل تسنن به مذهب تشیع گرویدند)، در این مصاحبه ضمن تأکید بر ضرورت اتحاد بین مسلمانان در زمان حساس کنونی، سخنان این مولویِ تندرو را تفرقه انگیز و نوعی ترویج تفکرات غلط وهابیت و افراطیون دانست و افزود: «می بایست مولوی گِرگیچ،  نگاهش را نسبت مذهب نورانی تشیع که همان مذهب اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام است تغییر دهد و بداند: مذهب حَقّه ی اهل بیت علیهم السلام همان است که قرآن کریم پذیرش آن را بر همگان واجب فرموده و ابراهیم خلیل الرحمان را نیز بعنوان شیعه به جهانیان معرفی کرده است: (وَ إِنَّ مِنْ شیعَتِهِ لَإِبْراهیمَ) و آنگاه فرمود: (مِلَّهَ أَبیکُمْ إِبْراهیمَ هُوَ سَمَّاکُمُ الْمُسْلِمینَ مِنْ قَبْلُ وَ فی‏ هذا لِیَکُونَ الرَّسُولُ شَهیداً عَلَیْکُمْ وَ تَکُونُوا شُهَداءَ عَلَى النَّاسِ).
  این نویسنده جوان در ادامه ضمن تبیین مسأله مهم امامت ، خطاب به این مولوی تندرو تأکید کرد: آقای مولوی! با اهانت به مقدسات مسلمانان نمی توان کاری را از  پیش برد و نمی توان کسی را مسلمان کرد!،  بیایید علمی و منطقی سخن بگوییم !. اگر می خواهید سخنی بگویید بیایید عادلانه و عاقلانه و دور از تشنج آنرا تبیین کنید! ، مع الاسف حضرتعالی بدون هیجگونه استدلال عقلی و نقلی مسلمانان را نهی از تشیع می کنید، در حالی که مذهب تشیع محکم تر از آن است که با حرّافی های دور از منطق و استدلال ضعیف شود. مگر نشیدید رسول خاتم فرمودند: من مات و لم یعرف إمام زمانه مات میته الجاهلیه؛ هر که از دنیا برود در حالی که امام زمان خود را نشناخته است به مرگ جاهلیت از دنیا رفته است. ، پس بنابراین امام زمان شما و افرادی که قائل به امامت اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام نیستند، که می باشد؟آیا هیچ فکر کرده اید که چرا در نمازهای واجب یومیّه، واجب است که حداقل ده مرتبه سوره حمد را بخوانیم و بگوییم (اِهْدِنَا الصِّرَاطَ الْمُسْتَقِیمَ)؟ براستی صراط مستقیم بعد از شهادت رسول خدا صلی الله علیه وآله چه فردی می تواند غیر از امام معصوم علیه السلام باشد؟ لذا در کتاب غایه المرام صفحه ۴۳۴ در تفسیر آن آمده: «صراط مستقیم امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام و یازده امام معصوم از فرزندان حضرت می باشند که‌ راه‌ راست‌ و منهاج‌ مستقیم‌ است‌؛ پس‌ باید از آن‌ پیروی‌ کنید و بدان‌ چنگ‌ زنید! چون‌ آن‌ صراط‌ و منهاج‌ بسیار روشن‌ و واضح‌ است‌ و هیچگونه‌ انحراف‌ و کج‌ روی‌ در آن‌ نیست‌!». مؤید این معنی آن است که در کتاب «فرائد السمطین، جلد ۱ صفحه ۱۷۸، حدیث ۱۴۱» از جناب عمار یاسر نقل شده که رسول خدا صلی الله علیه و آله به او فرمود: «یا عمار ان رایت علیا قد سلک و ادیا و سلک الناس وادیا غیره، فاسلک مع علی ودع الناس. انه لن یدلک علی ردی و لن یخرجک من الهدی؛ ای عمار اگر دیدی که علی از راهی رفت و همه مردم از راه دیگر، تو با علی برو و سایر مردم را رها کن. یقین بدان علی هرگز تو را به راه هلاکت نمی برد و از شاهراه رستگاری خارج نمی سازد».
  استاد سوادکوهی در ادامه ضمن تأکید بر مقوله اتحاد مسلمانان افزود: «امروز کسی که بخواهد حنجره ی نفاق و تفرقه در میان امت اسلام باشد، یک خائن به تمام معنا است و شما نیز می بایست از هر سخنی که بر خلاف مصالح مسلمین و سبب اختلاف می شود پرهیز نمایید».
  وی در خاتمه گفت: خدای متعال را بر این موهبت بزرگ، توفیق هدایت و دعوت به ضروری ترین مسئله جهان اسلام یعنی وحدت اسلامی که فرمان خدا و دستور قرآن و سفارش رسول خدا صلی الله علیه و آله که در حدیث متواتر و غیر قابل انکار نزد همه مسلمین آمده، شکر گذاری نموده و سر تعظیم فرود آورده و آیه کریمه قرآن را به زبان متبرک و تلاوت می کنم:الحمدلله الذی هدانا لهذا وما کنا لنهتدی لولا ان هدانا الله.
  شایان ذکر است که مولوی گرگیچ در گذشته ای نچندان دور ، با اهانت به مذهب تشیع و زیر سوال بردن وحدت اسلامی و جلسات عزای امام حسین علیه السلام سوژه ی تفرقه افکنان و معاندین نظام گشته است که بیشترین بهره ی از این سخنان را شبکه های وهابی و استعماری برده اند.