حقّانیت امیرالمؤمنین را از قرآن و تورات و انجیل اثبات کرده ایم

  مؤلف کتاب اتمام حجت: حاضریم در قلب مراکز علمی برادران اهل تسنن و همچنین در کلیساها و کنیسه ها با سران علمی آنان مناظره کنیم و حقیقت را مانند روز برای مدعیان روشن و آشکار و هویدا نماییم.
  به گزارش شلمچه نیوز، حجت الاسلام و المسلمین شیخ محمّد امیری سوادکوهی از نویسندگان و پژوهشگران جوان ، در گفتگو با خبرنگار شلمچه نیوز در شهر مقدس قم، از آمادگی اش برای مناظره با بزرگان علمی ادیان و مذاهب در اثبات حقانیت امیرمؤمنان علی علیه السلام  خبر دارد.
  مؤلف کتاب  اتمام حجت تأکید کرد: به فضل خدا، حقانیت امیرالمؤمنین را از قرآن و تورات و انجیل اثبات کرده ایم و اینجانب در کتاب اتمام حجّت که نزدیک به هزار صفحه است، با تمامی مجامع علمی اهل تسنن، الازهر مصر ، مسیحیان، یهودیان و سایر فِرَق و مذاهب اتمام حجت کردم و با ذکر آدرس دقیق منابع علمی آنان، حقانیت و افضلیت امیرمؤمنان علی علیه السلام را برای آنان اثبات نموده ام و به لطف خدا در این بین برخی نیز با مطالعه ی آن به مذهب تشیع مفتخر گشتند.
  این نویسنده جوان که در ادامه، ضمن بیان روایتی از رسول خدا صلی الله علیه و آله گفت: حاضریم در قلب مراکز علمی برادران اهل تسنن و همچنین در کلیساها و کنیسه ها با سران علمی آنان مناظره کنیم و حقیقت را مانند روز برای مدعیان روشن و آشکار و هویدا نماییم.
  وی تأکید کرد: در حقانیت مذهب اهل بیت علیهم السلام همین بس که پیامبر خاتم فرمودند: هرکس ولایت علی بن ابیطالب  علیه السلام  را رد نماید ، تکذیب نموده تورات و انجیل و زبور و صحف ابراهیم علیه السلام  و پیغمبران دیگر را ، زیرا در کتب آنها نازل نشده چیزی مهم تر از شناسایی خدا به یگانگی و اقرار به نبوت محمّد  صلی الله علیه و آله  و ولایت علی  علیه السلام  و ائمه طاهرین  علیه السلام از نسل او .
  سوادکوهی در بخشی از این مصاحبه ، ضمن تبیین آیه۸۳ سوره انعام گفت: خدای متعال در این آیه شریفه می فرماید:الَّذِینَ آمَنُوا وَلَمْ یَلْبِسُوا إِیمَانَهُم بِظُلْمٍ أُوْلئِکَ لَهُمُ الْأَمْنُ وَهُم مُهْتَدُونَ ؛  «(آرى ، ) آنها که ایمان آوردند  ، و ایمان خود را با شرک و ستم نیالودند ، ایمنى تنها از آن آنهاست; و آنها هدایت‏ یافتگانند!»
   از امام صادق علیه السلام نقل شده است که فرمود «مقصود از ” الذین آمنوا ” ایمان به ولایت علی بن ابی طالب است که رسول خدا مامور به تبلیغ آن بود و مقصود از ” و لم یلبسوا ایمانهم ” این است که حق را (‌ولایت علی بن ابی طالب را)  به باطل ( ولایت دیگران ) مخلوط نکنند. »
  این محقق جوان تأکید کرد : جای بسی تأمل است که این روایت در کتب معتبر نزد اکابر علمی اهل تسنن نگاشته شده است و مخالفین می بایست پاسخگو باشند.
  وی با اشاره به عظمت امیرمؤمنان علیه السلام در ادیان و کتب آسمانی افزود: هفتمین پیشوای مسلمانان جهان حضرت موسی بن جعفر علیهما السلام ‌فرمودند : ولایت علی علیه السلام در کتاب‌های آسمانی تمام پیامبران نوشته شده است.  خدای متعال  تمام پیامبران را با ابلاغ نبوت حضرت محمد صلی الله علیه و آله و وصایت علی علیه السلام مبعوث کرده است.
  همچنین عبدالله بن سلام پیش از آنکه مسلمان شود ،نزد رسول خدا صلی الله علیه و آله آمد و گفت: ای رسول خدا  ، نام علی در میان شما چیست؟  پیامبر خدا صلی الله علیه و آله فرمود: نام او نزد ما صدیّق اکبر است. عبدالله بن سلام گفت: گواهی میدهم خدایی جز الله نیست و محمد فرستاده اوست  ، ما در تورات می بینیم که نوشته شده ، محمّد نَبّی الرّحمه وَ عَلیّ مقیم الحجّه  ؛  محمّد پیامبر رحمت است و علی بپاکننده حجّت است.
  امیری سوادکوهی در خاتمه با اشاره به دور بودن بشریت از فرهنگ  انسان ساز علوی گفت: می بایست فرهنگ و اسلام حقیقی را در پرتو ولایت امیرمومنان علی علیه السلام به چهانیان ابلاغ نماییم و با حفظ اتحاد در صفوف مسلمین از هرگونه تفرقه و اختلاف میان امت اسلام دوری نماییم و در عصر غیبت امام عصر ارواحنافداه نگاه قلبی مان به مقام شامخ ولایت فقیه باشد.